כל אלבומי הביטלס, פרט ל-"Live at the BBC" ושלושת אלבומי האנתולוגיה, שיובאו לארץ מאירופה, ורוב אלבומי הסולו של חברי הלהקה יצאו בישראל. חלק מאלבומים אלה יצא בשינויים קלים (כתוויות, כיתוביות בעברית על העטיפה, תמונות בשחור-לבן במקום אלה הצבעוניות שהופיעו בחו"ל וכדומה), שעניינו בעיקר רק את הקיצוניים ביותר שבין המטורפים שבמעריצי הלהקה.
להלן ארבעה אלבומים, כל אחד מהם בעל סיפור מעניין בפני עצמו, ההופך אותו לפריט הכרחי בכל אוסף ראוי לשמו. לרוע המזל, אלבומים אלה קשים להשגה, ושניים מהם אינם זולים כלל וכלל.
(נכתב ב-1996)

 


Beatles Greatest
(Parlophone OMHS 3001)

אלבום הביטלס המפורסם ביותר שיוצר אי-פעם בישראל. פריט אספנות פופולארי מאוד ברחבי העולם.The Beatles
(Parlophone PCS 7067-8)

לכאלף עותקים מהמהדורה הראשונה של אלבום זה צורף, בישראל בלבד, תקליטון שהכיל את המסר המיוחד שהקליטה הלהקה למעריציה, לכבוד חג המולד ב-1968. כיום, ערכם של עותקים אלה לא יסולא בפז.John Lennon/ Yoko Ono
Double Fantasy

(Geffen Records BAN 99131)

המהדורה הראשונה של האלבום כללה כיתוב בעברית: "תקליטו האחרון של ג'ון לנון". הדבר גרר תגובות חריפות ומחאות מצד רוכשי התקליטים, שראו בכך מעין "חילול קודש" והעדיפו את גרסתו המקורית, ללא הכיתוב, כפי שהופיעה בחו"ל. חברת התקליטים נענתה והמהדורות הבאות יצאו כדרישת הקהל, ללא הכיתוב.The Morning After Ensemble
The Morning After

(Phonodor A13020)

לתמונה גדולה יותר של העטיפה האחורית הקישו כאן

לא קשור ישירות לביטלס, אבל עדיין פריט אספנות מעניין, בשל התמונה שעל גבי עטיפתו האחורית של האלבום, בה נראה עקיבא נוף עם ג'ון ויוקו.
נוף, שהפך מאוחר יותר לחבר כנסת, ראיין את בני הזוג ככתב "קול ישראל". במהלך ההקלטה, שהתרחשה כמדווח במהלך ה-"Bed-In " המפורסם באמסטרדם ושאינה מופיעה, אגב, באלבום, שרו השניים (בעברית!!!) שיר שכתב נוף בשם "ירושלים" וכן קטע קצר מ"הבא נגילה". ג'ון אף הוסיף גרסה מהירה ל-"(I Want You (She's So Heavy ", אותה סיים במילים "Hello Israel ". 
 
Back to the English Version
 
 

Contact us